ĶEKAVAS NOVADS

10 lietas, kuras Tu par Ķekavas novadu vēl nezināji

RIEKSTUKALNS

Riekstukalns ir lielākais slēpošanas kūrorts Baltijā. Ziemas laikā tur aktīvi slēpo un snovo cilvēki no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas! Turklāt vasarā ir pieejamas dažādas atrakstijas - gumijlēkšanas batuti, rodeļi, šķēršļu trase "Kokos Rieksts" un citas jautras aktivitātes visiem vecumiem!

Pavasarī, no 8. līdz 9. aprīlim, Riekstukalnā notiks iespējams Latvijas lielākās orientēšanās sacensības "Rīgas Kausi"! Brauc ciemos un pievienojies!

AKTIVITĀTES ĶEKAVAS NOVADĀ

Izjādes ar zirgiem:

Zirgu sēta''Dārziņi'' (Sia Charlotte): Piedāvā izjādes ar zirgiem pa gleznaino mežu un laukiem. Izjādes notiek instruktora pavadībā un pēc iepazīšanās ar drošības pasākumiem.Zirgi ir mierīgi un labi apmācīti, un tiek piedāvātas zirgu izjādes gan iesācējam, gan pieredzējušam jātniekam.

Ķekavas Mini Zoo:

Biedrība “Dzīvnieku patversme Ķekavas ZOO” – būvē mājas tiem dzīvniekiem , kas ir nokļuvuši bēdās ( pārsvarā tie ir savvaļas dzīvnieki. ) piemēram, kuri ir izmesti no cirka, vai eksotiskie dzīvnieki, kuri nevar tikt audzināti mājas apstākļos, vai arī dzīvnieki, kas bijuši traumēti un dažādu iemeslu dēļ ir atvesti uz patversmi. Tādējādi tiek dota iespēja Jums apciemot meža un savvaļas draugus un piedalīties dzīvnieku atbalstā.

Miniparks - Ķekavas minigolfs:

Miniparks - lieliska vieta, kur atpūsties. Nav nepieciešama iepriekšēja sagatavotība; spēlēt minigolfu var ikviens - kā liels, tā mazs. Miniparka teritorijā atrodas arī divi petanka laukumi un nojume 18 m2.

Nāves sala:

No 1916. gada aprīļa līdz septembrim šeit norisinājās kaujas, kurās kopumā visa I Pasaules kara laikā krita apmēram 1000 Krievijas armijas karavīru, no kuriem 145 bija latviešu strēlnieki. Karavīri šo placdarmu nodēvēja par Nāves salu, jo katru dienu šeit krita vai tika ievainots kāds no nocietinājumu aizstāvjiem. 1916. gadā Vācijas armija šeit masveidā izmantoja indīgo gāzi, kas bija pirmais indīgo gāzu uzbrukums Rīgas frontē.

Ķekavas Novadpētniecības muzejs:

Muzejs dibināts 1997. gadā, un tas ir vienīgais muzejs Latvijā, kurš popularizē karikatūru kā mākslas žanru. Ķekavas novadpētniecības muzeja pastāvīgā ekspozīcija "Ķekavas novada 5 stāsti" atklāj novadnieku dzīvi 20.gs. cauri kara un padomju laikiem līdz brīvības atjaunošanai, savukārt novadniekam un karikatūristam Edgaram Ozoliņam veltītā pastāvīgā ekspozīcija aicina gan bērnus, gan pieaugušos interaktīvā un saistošā veidā – izstādēs un izglītojošajās programmās, iepazīt Latvijas karikatūru.

Daugmales pamatskolas muzejs:

Muzejā var atrast laika un vēstures liecības gan par Daugmales pamatskolu, Nāves salu, mazpulkiem, kolhozu Daugmalē un citiem ar Daugmali saistītiem interesantiem faktiem.

Disku golfs Riekstukalnā:

Disku golfs ir aktīva spēle, kas prasa precizitāti un labu acumēru, lai trāpītu lidojošo šķīvīti kādā no 18 meža trasē izvietotajiem groziem.Riekstukalnā to vari spēlēt ar līdzi paņemtiem šķīvīšiem.Spēles cena vienam cilvēkam par vienu reizi ir 5 €. Apmaksu vari veikt uz vietas skaidrā naudā vai iegādājoties biļeti Riekstukalna e-veikalā.